Firma:
R-Bud Materiały Budowlane
21-013 Turowola /k Łęcznej

Kontakt:
tel. 537 363 777
email: kontakt@r-bud.pl

R-Bud, to kompleksowa budowa domów i szeroki wybór materiałów budowlanych od fundamentów aż po dachy. Atrakcyjne ceny i szybki czas realizacji zamówień na terenie woj. lubelskiego.

 

Wybuduj dom z naszą firmą budowlaną!

Kupisz u nas m.in materiały firm

Bolix - chemia budowlana Lewtak - producent prefabrykatów betonowych isover logo
Bramy Segmentowe
Szukasz najlepszej jakości bram segmentowych? Odwiedź naszą drugą stronę i sprawdź jakie bramy posiadamy w ofercie.
Bramy garażowe Ostium - producent bram garażowych segmentowych

​Izolacja pianą PUR w przemyśle

Izolacja pianą PUR w przemyśle to najtańszy i najszybszy sposób na skuteczną hydro i termoizolację budynków przemysłowych i inwentarskich. Budynki tego typu muszą spełniać swoje funkcje i standardy, takie jak odpowiednie warunki sanitarne, zachowanie odpowiedniej temperatury, czy ochrona przed zawilgoceniem. Izolacja pianą PUR w przemyśle sprawia, że budynki przemysłowe i inwentarskie są w stanie spełnić kluczowe kryterium, czyli utrzymywanie temperatury niezależnie od pory roku. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy mamy do czynienia na przykład z przechowywaniem żywności.

Zastosowanie piany PUR w przemyśle

Magazyny — w przypadku hal magazynowych służących do przechowywania żywności, przeważnie zboża, kluczową rolę odgrywa suche powietrze i odpowiednia izolacja od wilgoci. Izolacja pianą PUR w przemyśle, w tym przypadku dobre zaizolowanie ścian, stopów i fundamentów hali do przechowywania żywności, całkowicie eliminuje ryzyko powstania pleśni i grzybów. Co ważne, szkodniki, które przynoszą rolnikom ogromne straty, nie lubią poliuretanu, podobnie zresztą jak ptaki.
Wzmocnienie i usztywnienie konstrukcji hal — w Polsce budynki przemysłowe i rolnicze buduje się przeważnie, stosując konstrukcję szkieletową, pokrytą blachą. Jest to szybkie i tanie rozwiązanie. Jest jednak jedno, ale — konstrukcje tego typu nie są odporne na warunki atmosferyczne, silny podmuch wiatru jest silnie odczuwalny i słyszalny w środku i może spowodować duże straty.

W takim przypadku polecane jest izolowanie budynku pianką PUR zamknięto-komórkową. Izolacja pianą PUR w przemyśle w tym przypadku mocno usztywni i zabezpieczy cały budynek. Poza tym piana poliuretanowa jest niezwykle lekka, więc nie ma ryzyka, że obciąży konstrukcje. Wysokie parametry termoizolacyjne sprawiają, że już niewielka warstwa daje zadowalające efekty i dodatkowe zabezpieczenie. To jednak wciąż nie wszystkie zalety stosowania izolacji pianą PUR w przemyśle. Piana PUR nie wchodzi w reakcje chemiczne, nie chłonie gazów i wilgoci, nie zmienia swoich właściwości chemicznych i fizycznych.

 • Meble — nie każdy wie, że izolacja pianą PUR w przemyśle to także meble i wypełnienia tapicerskie. Właściwości poliuretanu sprawiają, że meble i materace są nie tylko o wiele wygodniejsze, ale również bardziej wytrzymałe. Piana poliuretanowa jest elastyczna i nawet po wielu latach użytkowania, nie odkształca się.
 • Motoryzacja — nie w sposób nie zauważyć piany w tej gałęzi przemysłu. Pianka PUR służy do produkcji tapicerek, klamek, elementów wykończenia kabiny, zderzaków, czy amortyzatorów. Poliuretan doskonale tłumi hałasy i drgania oraz ma niską temperaturę topnienia, wpływa więc na komfort i bezpieczeństwo jazdy.
 • Chłodnie — podobnie jak w przypadku hal magazynowych, izolacja pianą PUR w przemyśle chłodniczym ma duże znaczenie. Pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza w chłodniach, w których przechowuje się owoce, czy warzywa.

​ Zalety stosowania piany PUR w przemyśle

 • duża wytrzymałość mechaniczna
 • odporność na substancje chemiczne
 • świetna chłonność wody i wilgoci
 • obojętność dla ludzi i zwierząt
 • niska masa własna
 • świetne wygłuszenie i zabezpieczenie konstrukcji
 • utrzymywanie odpowiedniego mikroklimatu
 • utrzymywanie odpowiedniej temperatury niezależnie od pory roku
 • brak mostków termicznych
 • idealne dopasowanie do powierzchni
 • wyeliminowanie ryzyka powstania pleśni i grzybów oraz osiedlenia się szkodników

Sprawdź też: docieplenia i elewacje

Docieplenia Pianą PUR – wykonuje dla nas podwykonawca.