Firma:
R-Bud Materiały Budowlane
21-013 Turowola /k Łęcznej

Kontakt:
tel. 537 363 777
email: kontakt@r-bud.pl

R-Bud, to kompleksowa budowa domów i szeroki wybór materiałów budowlanych od fundamentów aż po dachy. Atrakcyjne ceny i szybki czas realizacji zamówień na terenie woj. lubelskiego.

 

Wybuduj dom z naszą firmą budowlaną!

Kupisz u nas m.in materiały firm

Bolix - chemia budowlana Lewtak - producent prefabrykatów betonowych isover logo
Bramy Segmentowe
Szukasz najlepszej jakości bram segmentowych? Odwiedź naszą drugą stronę i sprawdź jakie bramy posiadamy w ofercie.
Bramy garażowe Ostium - producent bram garażowych segmentowych

Łańcuch rynnowy – czy może zastąpić rurę spustową?

System odprowadzania wody z dachu to nieodłączony element każdego budowanego domu. Zazwyczaj taki system składa się z rynien oraz rur spustowych. Jednak, jeżeli mamy dom parterowy, a okap wystaje poza elewację minimum pół metra, wówczas rury spustowe możemy zastąpić łańcuchami rynnowymi.

Sprawdź ofertę naszych materiałów budowlanych

Orynnowanie - łańcuch rynnowy, rynny

Łańcuchy dostępne są do kupienia zarówno w sklepach ogrodniczym jak i żelaznych. Dzięki zastosowaniu łańcuchów rynnowych, nasz dom będzie wyglądał znacznie ciekawiej. Łańcuchy bowiem, oprócz swej podstawowej funkcji, jaką jest odprowadzanie wody, pełnią również funkcję ozdobną.

Istotnym elementem, jakim należy kierować się przy wyborze łańcuchów rynnowych jest materiał, z którego łańcuchy zostały wykonane. Materiał taki, musi być odporny na korozję, wobec czego najlepiej wybrać łańcuchy wykonane z tytan – cynku bądź miedzi. Właściwym wyborem będą również łańcuchy wykonane z tworzywa sztucznego bądź stali ocynkowanej.

Montaż łańcuchów rynnowych

Łańcuchy zazwyczaj montuje się do rynien, można je również przewlec przez otwór odpływowy. Należy jednak zadbać o to, by łańcuch był odpowiednio napięty, wówczas woda będzie po nim spływała, a nie rozpryskiwała się na boki. Dolny koniec łańcucha należy zabetonować w ziemi. Pamiętać jednak musimy o tym, by zachować odpowiednią odległość od domu, w innym wypadku, spływająca woda mogłaby doprowadzić do zawilgocenia ścian czy fundamentów.

Budowa domów Lublin

Tagi: Budowa domów Lublin, rynny, materiały budowlane lublin, r bud

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *