Firma:
R-Bud Materiały Budowlane
21-013 Turowola /k Łęcznej

Kontakt:
tel. 537 363 777
email: kontakt@r-bud.pl

R-Bud, to kompleksowa budowa domów i szeroki wybór materiałów budowlanych od fundamentów aż po dachy. Atrakcyjne ceny i szybki czas realizacji zamówień na terenie woj. lubelskiego.

 

Wybuduj dom z naszą firmą budowlaną!

Kupisz u nas m.in materiały firm

Bolix - chemia budowlana Lewtak - producent prefabrykatów betonowych isover logo
Bramy Segmentowe
Szukasz najlepszej jakości bram segmentowych? Odwiedź naszą drugą stronę i sprawdź jakie bramy posiadamy w ofercie.
Bramy garażowe Ostium - producent bram garażowych segmentowych

Dachy – budowa na domu jednorodzinnym

Wybudowanie konstrukcji dachowej i pokrycie połaci dachu wydaje się zadaniem niezwykle trudnym i skomplikowanym – jednak „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Ogólna wiedza na temat branży budowlanej w połączeniu z podstawami fizyki i matematyki pozwoli Wam samodzielnie wznieść konstrukcję i przykryć dach budowanego domu.

Dachy Lublin

Stoicie na poddaszu i co dalej? Najpierw musicie zaplanować, które materiały dostarczyć na strop w pierwszej kolejności. Trzymając plany i rysunki w ręku możemy śmiało zacząć od murłat, które następnie układamy na ostatnim rzędzie pustaków, a które z reguły staramy się docinać bardzo ciasno. Tak żeby idealnie do siebie przylegały. W dalszej kolejności na strop powinny zostać dostarczone krokwie, łaty, cały podciąg i deski.

Na tym etapie warto pamiętać, że budowa dachu będzie przebiegać sprawnie jeśli będziemy ją rozważnie planować. Dlatego po wymierzeniu i wzniesieniu konstrukcji głównej warto zaczynać docinanie i mocowanie krokwi z jednej strony nie ze wszystkich stron jednocześnie. Tak aby część dachu jak najdłużej pozostawała otwarta. Takie działanie umożliwi nam bardziej swobodne podawanie kolejnych partii budulca dla dekarzy.

Dach, to jeden z najważniejszych elementów domu

Jeśli uporaliśmy się już z krokwiami, to przyszedł czas na stabilizację całej konstrukcji i nabicie desek czołowych do krokwi. Po nich kolejnym etap w zależności od zastosowanej techniki i materiałów do budowy dachu będzie foliowanie. Przy pomocy foli dekarskiej zakrywamy całą połać dachu pamiętając o prawach fizyki.

Sprowadza się to do tego, że kładziemy długie pasy folii zaczynając od samego dołu, a każdy kolejny pas położony wyżej powinien zachodzić na poprzedni tak aby w przypadku nie szczelności bądź deszczu w trakcie budowy dachu cała woda została odprowadzana na dół. Po pokryciu całej połaci dachu folią rozpoczynamy proces deskowania. Wykonując dachy dwuspadowe deski podobnie jak folię nabijamy od dołu naszej połaci i zmierzamy z nimi w stronę szczytu, gdzie mamy równo zamknąć połacie z obydwóch stron. Po etapie deskowania przychodzi czas na montaż obróbek, czy oknach, szczycie dachu i kominach. Powoli budowa dachu zbliża się ku końcowi.

Pokrycie dachu

Teraz przyszedł czas na pokrycie dachu produktem finalnym. Załóżmy, że w naszym przypadku kryjemy dach gontem bitumicznym. Istnieje kilka technik kładzenia gontu. Jedna z nich polega na układaniu liści gontu jeden przy drugim z docinaniem i ewentualnym przyłapywaniem na papiaki. Każdy kolejny poziom układanego gontu powinien zachodzić na poziom znajdujący się poniżej tak, aby układany na dachu gont tworzył charakterystyczną mozaikę. Po przykryciu całej połaci dachowej pozostaje nam zamontować wszystkie obróbki, drabinki dla kominiarzy, rury i rynny spustowe i możemy się cieszyć z ułożenia dachu na naszym domu.

Wszystkie niezbędne materiały budowlane jak dachy, rynny, stropy, drzewo – znajdziesz w naszym składzie budowlanym zlokalizowanym w Turowoli. Dowozimy materiał na terenie woj. lubelskiego.

Warto również w przyszłości zadbać i konserwować dach. Regularne czyszczenie i mycie dachów poprawi jego stan wizualny i pozwoli zaoszczędzić na kosztownych naprawach.