Firma:
R-Bud Materiały Budowlane
21-013 Turowola /k Łęcznej

Kontakt:
tel. 537 363 777
email: kontakt@r-bud.pl

R-Bud, to kompleksowa budowa domów i szeroki wybór materiałów budowlanych od fundamentów aż po dachy. Atrakcyjne ceny i szybki czas realizacji zamówień na terenie woj. lubelskiego.

 

Wybuduj dom z naszą firmą budowlaną!

Kupisz u nas m.in materiały firm

Bolix - chemia budowlana Lewtak - producent prefabrykatów betonowych isover logo
Bramy Segmentowe
Szukasz najlepszej jakości bram segmentowych? Odwiedź naszą drugą stronę i sprawdź jakie bramy posiadamy w ofercie.
Bramy garażowe Ostium - producent bram garażowych segmentowych

Jakie pokrycie dachowe wybrać?

Dachy i pokrycia dachowe to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź budownictwa. Nowe rozwiązania i nowinki techniczne są wprowadzane przed producentów dachów niemal co sezon. Do tego dochodzą indywidualne właściwości posiadane przez każde z pokryć dachowych i walory estetyczne. Dlatego wiele osób zastanawia się jakie pokrycie dachowe wybrać? Blachy trapezowe, gont, czy może płytki ceramiczne. Co wybrać?

Szukając odpowiedzi na pytanie „Jakie pokrycie dachowe wybrać?” najpierw musimy sobie odpowiedzieć na kilka pytań po bocznych. Po pierwsze co nam się najbardziej podoba? Żeby się o tym przekonać wystarczy przejrzeć kilka katalogów firm budowlanych. Można też wybrać się na jedno z okolicznych osiedli domków jednorodzinnych i na żywo zobaczyć, jak prezentuje się blacha trapezowa, czy gont.

budowa domu z r-bud Lublin Łęczna Lubartów Chełm Włodawa

Po drugie musimy sprawdzić czy stać nas na pokrycie dachowe, które nam się podoba. Ceny pokryć dachowych znacznie różnią się od siebie. W zależności od rodzaju, materiałów z jakich zostało wykonane konkretne pokrycie i od producenta. Jeżeli szukamy szybkich i tanich rozwiązań powinniśmy się zdecydować na krycie dachu blachą trapezową, natomiast jeśli mamy więcej czasu i znacznie większy budżet dobrym rozwiązaniem może okazać dla nas dachówka ceramiczna.

Co ma znaczenie przy wyborze dachu?

Wspominając o dachówce w mojej głowie pojawia się kolejna wątpliwość – nie każde pokrycie dachowe nadaje się do każdego projektu domu. Przykładowo waga blachy znacznie różni się od wagi dachówki. Dlatego jeszcze przed akceptacją projektu musimy skonsultować się w tej sprawie z architektem. Być może przewidziany w projekcie dach nie będzie wstanie utrzymać ciężaru dachówki i trzeba będzie nanieść na nim poprawki wzmacniające konstrukcję. Problemów związanych z konstrukcją może okazać się więcej – poważnym utrudnieniem może być zbyt stromy dach, lub zbyt wiele połaci utrudniających położenie konkretnego pokrycia.

Pisząc o tym jakie pokrycie dachowe wybrać nie mogłem nie wspomnieć o warunkach atmosferycznych. Przykładowo budując dom w miejscu, które w ciągu roku narażone jest na duże opady śniegu, architekci i sami dekarze zdecydowanie odradzają stosowanie na domach dachów płaskich. Dachy te przez długi okres czasu byłyby narażone na utrzymywanie ogromnych ciężarów, a tym samym napięcie na pokryciu i całej konstrukcji wpływało by na osłabienie naszego dachu.

dachy lublin łęczna lubartó

Fachowcy wykonujący dachy mogą nam również zwrócić uwagę na dobranie odpowiedniego koloru w zależności od nasłonecznienia. Czy też grubości blachy odnoszącej się do wysokiego współczynnika opadów i gradu. Tak czy inaczej wybór pokrycia dachowego nie jest rzeczą prostą i wbrew pozorom wiąże się ze zbadaniem wielu aspektów.

W trakcie budowy domu, po montażu dachu warto również rozważyć instalację paneli fotowoltaicznych, które skutecznie pomogą obniżyć rachunki za prąd.