Firma:
R-Bud Materiały Budowlane
21-013 Turowola /k Łęcznej

Kontakt:
tel. 537 363 777
email: kontakt@r-bud.pl

R-Bud, to kompleksowa budowa domów i szeroki wybór materiałów budowlanych od fundamentów aż po dachy. Atrakcyjne ceny i szybki czas realizacji zamówień na terenie woj. lubelskiego.

 

Wybuduj dom z naszą firmą budowlaną!

Kupisz u nas m.in materiały firm

Bolix - chemia budowlana Lewtak - producent prefabrykatów betonowych isover logo
Bramy Segmentowe
Szukasz najlepszej jakości bram segmentowych? Odwiedź naszą drugą stronę i sprawdź jakie bramy posiadamy w ofercie.
Bramy garażowe Ostium - producent bram garażowych segmentowych

Drewniana konstrukcja dachu

Każdy dach budowany na domu jednorodzinnym wymaga drewnianego szkieletu, który odpowiada za jego wielkość, stabilność, czy kąt nachylenia. Dziś napiszę o tym, jak ważna jest konstrukcja drewniana dachu.

Odpowiedzialna za utrzymanie ciężaru całego dachu konstrukcja drewniana ma wiele nazw. Jedni nazywają ją szkieletem, a inni więźbą dachową i w zasadzie to ta druga nazwa uważana jest za tą oficjalną. Wznoszenie konstrukcji jest bardzo odpowiedzialnym i złożonym zadaniem, które należy wykonać z niemal zegarmistrzowską dokładnością. Dlatego bardzo ważne z punktu widzenia inwestora jest wybranie doświadczonej ekipy dekarzy, którzy będą gwarantem dobrze wykonanej pracy. Czym w takim razie powinna charakteryzować się taka ekipa? Z całą pewnością znajomością wiedzy związanej z budową dachów, na którą składają się umiejętność czytania rysunków technicznych, doświadczenie w budowaniu dachów i znajomości całej branży budowlanej.

Warto skorzystać z usług doświadczonych dekarzy

Oczywiście inwestor powinien sprawdzić wiedzę i doświadczenie wybranej brygady dekarskiej. O ile dla laika trudne może być zweryfikowanie wiedzy technicznej, o tyle z całą pewnością będzie on mógł sprawdzić zrealizowane dotychczas projekty. Jak to zrobić? Można obejrzeć zdjęcia domów, na stronie internetowej brygady dekarskiej jeśli akurat taka posiadają, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie poproszenie o kilka numerów telefonów do właścicieli domów, na których dachowcy wznosili wcześniej konstrukcje. Jeśli będziemy mieć szczęście to po wykonaniu kilku telefonów zbierzemy dość informacji, aby z czystym sumieniem podjąć decyzję, czy to właśnie ta brygada będzie odpowiedzialna za budowę dachu na naszym domu.

dom jednorodzinny - budowa domów

Oczywiście dobrze wykonany dach, to nie tylko wykwalifikowani pracownicy, to również wysokiej jakości materiały budowlane. Szukając drewna do wykonania dachu należy pamiętać, że wszystkie elementy składające się na konstrukcję powinny być możliwie jak najlepszej jakości. Ponieważ w przyszłości będą musiały sobie poradzić z ciężarem połaci dachu, wodą i warunkami atmosferycznymi. Mając spełnione te dwa czynniki możemy być pewni, że konstrukcja drewniana dachu wzniesiona na naszym domu będzie najwyżej jakości, będzie służyć nam i naszym dzieciom