Firma:
R-Bud Materiały Budowlane
21-013 Turowola /k Łęcznej

Kontakt:
tel. 537 363 777
email: kontakt@r-bud.pl

R-Bud, to kompleksowa budowa domów i szeroki wybór materiałów budowlanych od fundamentów aż po dachy. Atrakcyjne ceny i szybki czas realizacji zamówień na terenie woj. lubelskiego.

 

Wybuduj dom z naszą firmą budowlaną!

Kupisz u nas m.in materiały firm

Bolix - chemia budowlana Lewtak - producent prefabrykatów betonowych isover logo
Bramy Segmentowe
Szukasz najlepszej jakości bram segmentowych? Odwiedź naszą drugą stronę i sprawdź jakie bramy posiadamy w ofercie.
Bramy garażowe Ostium - producent bram garażowych segmentowych

Jak dobrać grubość izolacji przy docieplaniu budynku?

Ocieplenie bądź docieplenie budynku wiąże się z problemem, jakim jest dobór odpowiedniej grubości materiału izolacyjnego. Zbyt cienka warstwa izolacji nie będzie należycie spełniała swego zadania, natomiast zbyt gruba będzie nieopłacalna i po prostu niepotrzebna. Wobec tego, jak prawidłowo dobrać grubość ocieplenia?

Elewacje Lublin – sprawdź ofertę

Jak dobrać grubość izolacji

Projektant bądź audytor energetyczny to specjaliści, którzy każdorazowo powinni określać grubość ocieplenia. Grubość ta zależy od wielu elementów, np. od obecnie obowiązującego współczynnika przenikania ciepła przez konkretną przegrodę, od izolacyjności cieplnej wybranego materiału izolacyjnego czy od regionu kraju. Wskazuje się, że przeciętna grubość ocieplenia ze styropianu bądź wełny mineralnej wynosi około 20 cm. Jednak, czasem wystarczy 15, 10, a nawet 8 cm.

Panuje powszechne przekonanie, że im grubsza izolacja cieplna ścian, tym więcej możemy zaoszczędzić na energii. Nie ulega żadnej wątpliwości, że każdy dodatkowy centymetr materiału termoizolacyjnego polepsza współczynnik przenikania ciepła. Jednak musisz wiedzieć, że opłacalność ocieplenia ma pewne granice. Jeżeli położysz izolację zbyt grubą, niż zostało to określone przez specjalistę nie będzie się to przekładać na oszczędności.

Zbyt grube docieplenie nie jest dobre

Ponadto zbyt gruba izolacja termiczna wymaga poniesienia niemałych nakładów finansowych, ponieważ potrzebne są m. in. bardziej solidne mocowania, czy szersze obróbki blacharskie. Co więcej, stanowi istotne utrudnienie przy wykończeniu elewacji.

Musisz szczególnie uważać na grubość izolacji termicznej, jeżeli posiadasz w domu grawitacyjny system wentylacji. W tym wypadku zbyt grube ocieplenie może przyczynić się do strat ciepła, które będzie uciekało przez kominy wentylacyjne, co może powodować znaczne straty energii cieplnej (nawet do 50 %).

Docieplanie budynków izolacja domu

Artykuł pochodzi z Gieldatekstow.pl

Tagi: Docieplenia Lublin, Elewacje, docieplanie domu, budowa domów jednorodzinnych, firmy budowlane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *